Ana Sayfa » MAKALELER » Kekemelik için Dua

Kekemelik için Dua

kekemelik için dua

kekemelik için dua

 

   Kekemelik için Dua

Küçük yaşlarda ortaya çıkan ve kekemelik sorunu ortaya çıkana kadar güzel konuşan ve genlikle nazar değdiğine inanılan kekemelik sorunu aslında zeka seviyesi yüksek çocuklarda daha sık görülmektedir. IQ seviyesi yüksek olan çocukların hayal dünyalarının yaşıtlarına göre çok daha geniş olması, yaşadıkları özellikle de olumsuz olayların etkisini derinden yaşamalarına sebep olmaktadır.

Kekemelik tedavisi ise kalıcı bir hal alan takılmaların yani kekemeliğin olumsuz anlamda belli bir aşama kaydetmesi sonucunda başvurulan bir süreçtir. Yine de tedavi öncesinde her kulun yardımına muhtaç olduğu Allah cc her şeye kudreti yetendir, bu sebeple iyileşmek şifa bulmak isteyen her kul gibi kekemelik sorunu için de Allah cc şifasını dilemek gereklidir.

Kekemeliğin Geçmesi İçin Yapılacak Dua

Takılmalar, tekrarlar ya da duraksamalar gibi, konuşurken kişilerin sıkıntıya düştükleri kekemelik probleminin geçmesi adına âlimlerin bazı yorumları vardır. Sıkıntılardan ferahlığa ulaşmak adına yapılan bu dualar Allah’ın izniyle Allah katında kabul buyuracaktır.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ
وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي

 

Kuran-ı Kerim’in Taha suresi 27. Ayeti takılmaları ve konuşurken tutulmaları olan kekemelere 7 gün boyunca 21 defa Besmele-i Şerif ile başlanarak okunup üflenebilir.

Okunuşu: Bismillâhirrahmânirrahim. Vehlul Ukdeten Min Lisâni

Kişi, kendi üzerinde deneyecek ise “Rabbişrahlî sadrî, ve yessirlî emrî, vehlül ukdeten min lisânî, yefkahû kavlî.” diye de okuyabilir.

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Karahan Durak
12 Şubat 2014 - 17:32

Dua’yı her gün okuyorum. Çok teşşekürler.

mehmet ali
14 Şubat 2014 - 19:42

İŞE YARIYOR MU? BENİM KUZENİM VAR 11 YAŞINDA VE KONUŞMAKTA ZORLUK ÇEKİYOR VE KEKELİYOR HERKEZDEN BİR DUA İSTİYORUM LÜTFEN

baran
09 Eylül 2014 - 16:42

Kekemelik duası için çok çok teşekkürler..

Ayşe tuna
13 Eylül 2014 - 00:40

kekemelik için verdiğiniz duayı her gün okuyorum teşekkürler ::)

Derya
12 Mart 2015 - 15:36

Ben 11 yaşındayım şu anda harıl harıl ağalıyorum annem kaç defa dualar okudu geçmiyor kendimi zorluyorum olmuyor. ama ben gayret ediyorum bu sefer geçicek

admin
19 Eylül 2015 - 12:34

Bu sorunun özellikle en ağır depresyonlara sebep olduğu bir yaştasın, bunun artık kendiliğinden geçmesini beklemek yerine bir uzmandan yardım alarak çok ta uzun sürmeyen bir eğitimle takılmadan heyecanlanmadan konuşabileceğin teknikleri öğrenmen gerekiyor.

admin
18 Şubat 2016 - 13:07

Başarılamayacak bir sorun değildir.. Gayret etmeye devam et bakalım

{$footer_yazisi}